Већи број активних клизишта у минуле три године је причињавао штете материјалним и природним добрима претећи да угрози и људске животе. Из Владе Србије стигла је интервентна помоћ од пет милиона динара при чему је скоро трећи део одмах утрошен ради санирања клизишта и обезбеђивања смештаја за грађане који су изненада остали без крова над главом. Преостали износ од 3 милиона 455 хиљада 682 динара је на основу комисионе процене угрожености живота, материјалних и природних добара али и даље предвидиве ерозије тла решењем Градског већа исплаћен као солидарна новчана помоћ. Добиће је 95 оштећених грађана и домаћинстава у износима који се зависно од степена угрожености крећу од десет хиљада динара до 95 хиљада 766 динара, саопштио је Владимир Филиповић, руководилац Одељења за привреду у градској скупштини. Стручну процену приоритета за санацију дала је Катедра за противерозивну геотехнику Шумарског факултета у Београду при чему су највише разумевања имали за оштећене стамбене објекте.
Градско веће, којим је председавао градоначелник Видоје Петровић, је из буџета определило средства којим се излази у сусрет ученицима основних и средњих школа и редовним студентима са сметњама у развоју у накнади трошкова аутобуског превоза од места становања до места школе. Право на такву бенефицију могу остварити три пута месечно, саопштено је из Одељења за финансије и друштвене делатности.
Чланови већа донели су више решења и одлука из делокруга градске управе међу којима је постављење диплимираних правника ~ Милојке Смиљанић за начелника Градске управе и Олге Бабић, за њеног заменика.